פרופ' אראל אבינרי

פרופסור אבינרי הוא בעל תואר ראשון (B.Sc.) בהנדסת תעשיה וניהול, תואר שני ושלישי (M.Sc., Ph.D.) במדעי התחבורה מהטכניון, ופוסט-דוקטורט באוניברסיטת בן-גוריון. בשנים 2004-2012 שימש כחבר סגל במרכז לתחבורה וחברה באוניברסיטת מערב אנגליה, בריסטול. ב- 2012 חזר פרופ' אבינרי לישראל והצטרף כפרופסור חבר לסגל האקדמי של מכללת אפקה – המכללה האקדמית להנדסה בתל-אביב, שם הוא עומד בראש ACITRAL – המרכז לתשתיות תחבורה ולוגיסטיקה (www.acitral.co.il)

פרופסור אבינרי חוקר את ההשפעות על התנהגויות תחבורה, כיצד לחזות התנהגות, וכיצד לעצב שיטות וכלים לשינוי התנהגות, תוך שימוש במגוון גישות של מחקר, תצפית ומידול. הוא חוקר נושאים כמו רציונאליות מוגבלת בהתנהגויות תחבורה, האפקט של מידע על קבלת החלטות, והאינטראקציות החברתיות שבין משתמשי תחבורה. בין השאר, פרופסור אבינרי חוקר את השימוש בגישת ה- nudge על מנת להצביע בפני משתמשי הדרך על חלופות תחבורתיות טובות עבורם – וזאת מבלי להגביל את מרחב הבחירה שלהם.

פרופסור אבינרי שימש כמנהל פרויקטים ויועץ עבור עשרות חברות פרטיות וארגונים ממשלתיים בתחומי תחבורה, לוגיסטיקה ותפעול. הוא שימש כמרצה במספר תכניות אקדמיות ללימודי הנדסה, תכנון, ומנהל עסקים, כמו גם בקורסים מקצועיים.

רשימת פרסומים של פרופסור אבינרי:

http://scholar.google.co.il/citations?user=Sj0EMf4AAAAJ&hl=en