ניוזלטר מס' 5- דצמבר 2014

מהארץ והעולם-

כשתאגיד קניות חושב קיימות עירונית

גם סופרמרקט יכול לקדם קיימות עירונית. Budgens הינו תאגיד ענק של סופרמרקטים בבריטניה, שעובד באמצעות זיכיונות. אנדרו ת'ורנטון, הזכיין של הרשת בסניף Belsize Park בלונדון החליט לעשות מעשה. תחת הסיסמא: "Your community supermarket that really cares" הזכיין החל בפעילות שמחזקת את הכלכלה המקומית ואת קשרי הקהילה. על גג הסופר הקים "חווה" לגידול ירקות במיכלים- בעיקר מגוון עלים ירוקים וחממה עשויה מבקבוקי פלסטיק. את החווה מפעיל ארגון שנקרא "Food from the sky". הארגון נעזר במתנדבים, אך מצליח לממן בפעילותו כמה משרות. את תוצרת הגג מוכר הארגון למטה, בסופר, במדפים הממותגים באופן מיוחד. הירקות מהגג הם הדובדבן שבשרשרת האספקה של הסופרמרקט, המתגאה במגדלים מקומיים רבים הנמצאים ברדיוס המקיף את לונדון. גם את הבשר שלו קונה הסופרמרקט מחוות מיוחדות, המגדלות גזעי בקר וצאן שמקורם בבריטניה, ואשר מגודלים בשיטות הומאניות בחוות משפחתיות.
בנוסף לפעילות בתחום הכלכלה המקומית, ובניגוד להמלצות מומחי קמעונאות, סגר ת'ורנטון את המקררים הפתוחים בהם מוצגים המוצרים בחלונות זכוכית. על כל דלת כזו הודבקה מדבקה, המספרת על התועלת הסביבתית והחיסכון שנוצר בזכות הדלת. המומחים טענו שצעד זה יביא לירידה בהכנסות, שכן המקררים הפתוחים גורמים לאנשים לקנות יותר, אך הסופר הוכיח כי מלבד חיסכון באנרגיה ובכסף, לא נרשמה ירידה בקניות, ויותר מכך- הלקוחות דיווחו שהמהלך גרם לכך שנעים להם יותר להיכנס לסופר, כי פחות קר בו.
צעד נוסף שנוקט ת'ורנטון הוא העסקת טבח בסניף, המשתמש בכל המוצרים שבכל סניף אחר היו נזרקים – חבילות מזון יבש שנקרעו, ירקות שלא נמכרו וכדומה, ומכין מהם אוכל- שנמכר במקום. בנוסף מוזמנים הלקוחות להביא מיכלים מהבית ולקנות שמן, חומץ, מים מינרליים וסבונים נוזליים בתפזורת.
ולסיום, בחנות יש פינה עם לוח מודעות לשירות הקהילה, ואפילו שולחן קטן ורשת אינטרנט אלחוטית. ניתן לקבוע שם פגישות, או אפילו סתם ככה לשבת שם.
זוהי דוגמא קטנה כיצד יכול עסק מקומי לקחת אחריות על הסביבה בה הוא פועל, להביא לידי ביטוי בפעילות הכלכלית שלו את ערכי הקיימות ובכך להביא להשפעה רחבה- מבחינה קהילתית, סביבתית, כלכלית ואנושית.

גג Budgens