600+: ברוכים הבאים לקהילת קיימות עירונית בפייסבוק

עמוד הפייסבוק של פרויקט קיימות עירונית עלה במתכונת של קבוצה פתוחה קצת אחרי ראש השנה. בפסח כבר מנתה הקבוצה למעלה מ-600 חברים, וניתן לומר שכבר הפכה לתופעה משגשגת בפני עצמה. רצינו לשתף אתכם בכמה מהלינקים והדיונים המעניינים שעלו בעמוד (הלינק יהיה אל המאמר המקורי שהועלה בקבוצה, להגעה לדיון שהתפתח יש להיכנס לתוך עמוד הקבוצה ולגלול), ואם עדיין לא הצטרפתם לקבוצה שלנו, אתם מוזמנים:

"הקיימנים" הזמינו אותנו להצטרף ל"הליכות חיפה בדרך אל הים", הליכות בהשראת ג'יין ג'ייקובס (2006-1916), מהכותבות המשפיעות על החשיבה אודות עירוניות ותכנון ערים. במסגרת 'הליכות חיפה בדרך אל הים' יספרו את סיפור הקשר העירוני הייחודי של שכונות הים עם החוף כחלק מהפרויקט הבינלאומי 'הים שלנו' Mare Nostrum במטרה להדק את הקשר בין העיר לים ובין הקהילה המתגוררת בשכונות נווה דוד, שער העלייה, עין הים ובת גלים לסביבתן.

כתבה של הדמרקר על ריבוי קניונים בבאר שבע הובילה לדיון ער בשאלת תפקידם/נזקם של הקניונים בדרך ליצירת מרקם עירוני חי וכלכלה מקומית מקיימת. חברי הקבוצה הוסיפו לא רק תובנות אלא גם לינקים למסקנות, עגומות, של סדנא שנעשתה בנושא באוניברסיטת בן גוריון וחזתה את הנולד כבר לפני כמה שנים.

יותר מ-600 חברים בפייסבוק קיימות עירונית

יותר מ-600 חברים בפייסבוק קיימות עירונית

פוסט מעניין במיוחד של חבר צוות הפרויקט קיימות עירונית, יואב אגוזי, חשף בפנינו את הWe-Washing שבדומה ל-Green-Washing מדבר על זילות כלכלת השיתוף ועל מה אנו עושים כש Community הופך ל-Commodity.

דיון סוער נערך גם בעקבות לינק לכתבה שפורסמה בYNET בנושא היחס שבין תיירות לכלכלה מקומית בהקשר של איסור על כניסת תיירים בסופי שבוע לבוקרייה, השוק המפורסם של ברצלונה. זווית ראיה קצת שונה בשאלה איפה עובר האיזון העדין בין מינוף מאפיינים מקומיים לכלכלה מקומית מקיימת ובין הקצנתם למקום בו הם פוגעים בעצם המרקם המקומי (דיון דומה נערך בעבר בקבוצה לגבי תועלתם/נזקם של מיזמים כגון airbnb או uber).

לא הכל בקבוצה הוא דיונים, עיקר החומר הינו פשוט העלאה של יוזמות יפות מרחבי העולם, מאמרים מעוררי מחשבה והרבה הרבה שיתוף ביוזמות לצרכנות מקיימת וקיימות עירונית בכלל, ימי עיון, כנסים, אירועים, מיזמים ועוד.

מוזמנים להוסיף מעולם הידע שלכם, נפגש בפייסבוק!