המרכז לקיימות מקומית מיוזמתו של מרכז השל

מרכז השל ופרויקט קיימות עירונית משתפים פעולה משחר המחקר הנוכחי, מתוך רצון לייצר כלי מדיניות מיטבים ויישומיים ליצירת קיימות עירונית. מרכז השל הוא אחד מהגורמים המובילים לקידום קיימות בשלטון המקומי בישראל. בין תוצרי פעילות המרכז ניתן למנות את אמנת צמצום גזי חממה של הערים הגדולות, תכניות אב לפיתוח מקיים במועצות אזוריות, התייעלות אנרגטית ברשויות מקומיות, וועדות איכות סביבה פעילות ומאות אנשי מקצוע מקומיים שעברו הכשרות לקיימות מקומית. המרכז מקדם שינוי באמצעות שלושה צירי פעולה: יצירת  מדיניות, פיתוח יכולות ורישות והטמעת מודלים ליישום. ב-2009, הוענק הגלובוס הירוק למרכז לקיימות מקומית על עשייה זו.

דר' אורלי רונן רותם

ד"ר אורלי רונן, ממארגנות ועידת עכו לעירוניות

ד"ר אורלי רונן, ממארגנות ועידת עכו לעירוניות

דר' אורלי רונן, מייסדת המעבדה לחדשנות וקיימות עירונית בבית ספר פורטר ללימודי סביבה. מנכ"ל לשעבר של מרכז השל לקיימות ומייסדת המרכז לקיימות מקומית במרכז השל. לאורלי תואר שלישי בגיאוגרפיה ותכנון ערים מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל עסקים ומדיניות ציבורית. אורלי מובילה מזה כעשור את הקיימות המקומית בישראל דרך הכשרות, פיתוח מסגרות אסטרטגיות ויצירת כלים לרשויות המקומיות ולקהילות התושבים.

דר' ליה אטינגר

ד"ר ליה אטינגר, מכון השל

דר' ליה אטינגר היא מנהלת תוכן במרכז השל לקיימות ועמיתה בכירה במכון שחרית לפוליטיקה חדשה.  לליה תואר שלישי בביולוגיה מהאוניברסיטה העברית. תחום המחקר וההוראה המרכזי של ליה בעשרים שנה האחרונות הוא קיימות ובמיוחד הממשק בין כלכלה, סביבה וחברה.

לורית ליבוביץ

לורית ליבוביץ "המעבדה העירונית" בירושלים.

לורית ליבוביץ "המעבדה העירונית" בירושלים.

לורית ליבוביץ היא המנהלת של מרכז לקיימות מקומית במרכז השל. מסיימת בימים אלו תואר שני באיכות הסביבה בבי"ס פורטר, היא בעלת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי מבצלאל, וצברה ניסיון רב בניהול פרוייקטים ברשויות מקומיות.

בשנים האחרונות, לורית מובילה את המרכז לקיימות מקומית בפיתוח ידע ומודלי עבודה ליישום קיימות ברשויות המקומיות, בשכונות ובקהילות, ובהקמה ובהובלה של רשתות ארציות בתחום והטמעה של אסטרטגיות לניהול קיימות ברשויות.