יואב אגוזי- חבר בצוות הפרויקט

אבא צעיר, סביבתן, מחנך, בנאי אדמה ועץ, חובב גינון ובישול, חוקר ומתבונן, מתנהל ומשוטט, מתכנן ומורה לפרמקלצ'ר, חבר בצוות החוקרים של אתר "בידיים", ואופטימיסט מפוכח. 

יואב אגוזי, צוות פרויקט קיימות עירונית

עוסק שנים רבות בתחומי סביבה, חינוך וקהילה ממגוון זוויות. מנסה ללכת בדרכי הקיימות בחיי היומיום ומחפש דרכים להנגיש רעיונות ופרקטיקות סביבתיות (חלקן אפילו "רדיקליות") לציבור בישראל בכלל ולמגזר העירוני בפרט.

יואב למד חינוך דמוקרטי והוראת מדעי הסביבה בסמינר הקיבוצים, ולימד ב"מיתר – בית לחינוך דיאלוגי", בבית-אורן.
בימים אלו נמצא לקראת סיום תואר שני בלימודי סביבה בביה"ס פורטר באוניברסיטת ת"א. במסגרת התואר כותב מחקר על יוזמת הטרנזישן בישראל. חבר במעבדה לתכנון, סביבה וקהילה באוניברסיטת תל אביב.
יוזמת הטרנזישן (Transition Initiative) היא התארגנות קהילתית מקומית שנועדה לעזור בבניית חוסן קהילתי (Resilience) ויכולת להתמודד עם משברים סביבתיים, כלכליים ועם עולמנו המשתנה. ליבת היוזמה עוסקת בחיזוק החוסן הקהילתי, בעידוד המקומיות ובהתארגנות קהילתית, ופועלת מתוך ראייה של עתיד בר-קיימא המיטיב עם האדם והסביבה. יוזמת הטרנזישן היא גישה פרו-אקטיבית וחיובית, הפועלת "מלמטה למעלה" – ע"י תושבים פעילים המקדמים את הפעילות ויוצרים שיתופי פעולה עם המגזרים השונים. יוזמות הטרנזישן הן מקומיות ועצמאיות, ולכן גם מגוונות, ונעזרות ברשת עולמית משותפת ובמודל מתודולוגי שפותח כדי לקדם אותן. מאז ראשית דרכה של יוזמת הטרנזישן הראשונה באנגליה בשנת 2006, הרעיון נפוץ והתפתח וכיום יש ברחבי העולם מעל 1000 קהילות המפעילות יוזמות טרנזישן.